Unitățile de învățământ pentru preșcolari din Fărcășești au dat startul pentru înscrierea copiilor la grădiniță pt anul școlar 2025/2026. Condițiile de studiu și confort al preșcolarilor sunt ridicate, iar dascălii încearcă să convingă părinții să aleagă unitatea lor de învățământ pentru înscrieri. 


“Avem, în continuare, parteneriate educaționale cu comunitatea locală (biserică – preot Neblea Valentin, dispensar, poliție – șef Vicol Marian), cu agenți economici care ne asigură sponsorizări în diverse ocazii (SC PÎRVCONSGIL SRL, patron Pîrvulescu Dumitru, reprezentanți Pirvulescu Octavian și Andrei Pirvulescu ), cărora le mulțumim anticipat pentru toată colaborarea.
Copiii beneficiază de cele mai bune condiții și transport cu microbuze școlare pe raza comunei Fărcășești și Urdari (stația Hotăroasa și Brazi)
Continuând cursurile în cadrul Șc Gim Victor Popescu vor avea deschidere spre o pregătire de calitate maximă, asigurată de un mediu adecvat și corespunzător și de cadre didactice calificate, titulare și foarte bine pregătite”, mai transmit reprezentanții școlii.
Vor fi înscriși la grădiniță toți copiii ce împlinesc 3 ani până la 31 dec. 2024.
